Ovládací panel - Upgrade 2012

 
Úvod
Historie
Projekt
Rozhraní
Trackball
Joystick a tlačítka
Ovládací panel
Upgrade 2012
Upgrade 2013
Upgrade 2014
Upgrade 2015
Skříň
Dodělávky
Hardware a software
Cena
A co dál?
Odkazy

Letošní květen byl tak nějak ve znamení přechodů na nové a tedy vylepšené verze, tzv. upgradů. Kromě výrazného upgradu mýho věku, který nastává maximálně 1x za 10 let (jestli se jedná o vylepšení je dost diskutabilní téma), nám upgradovali i program v práci a tak, abych si to dobře zapamatoval, jsem upgradoval ještě tohle. Napadlo mě zkusit, jak by se to ovládalo, kdybych dal na tlačítka směrový šipky.
Koupil jsem si v GM Electronic 20 konektorů za 34 korun. Zase o něco víc, abych je za pár let úspěšně nenašel, ale až tolik jsem je nehledal, protože si matně vybavuju, že jich zbylo málo a stejně by to nestačilo. Nastříhal jsem dráty, pospojoval a přidal konektory. Samozřejmě v kuchyni (ale až po večeři), vrtání proběhlo v jiný den na dvoře a kompletace ve sklepě, protože jsem si to dočasně přivezl domů, abych na to měl klid.
Tlačítek jsem vzal minule víc, o těch jsem měl dlouhodobý přehled, ale klasika, potřeboval bych o jedno navíc. Obětoval jsem tedy tři žlutý tlačítka vlevo od trackballu. Ty se využily minimálně a rozložení takhle vedle sebe není moc praktický, je to daleko od sebe. Naopak, co se osvědčilo, je rozložení tlačítek do čtverce a napravo od trackballu jsem to tedy vykouzlil.
Jak jsem již dříve avizoval, třeba ovládání her typu Donkey Kong nebo Scramble to chce s joystickem pořádnej grif a ten já nikdy mít nebudu a ani to nemám v plánu. Klávesnice a na ní směrový šipky jsou pro některý hry lepší. Když jsem to dodělal a za pomocí tlačítek otestoval ve hře Scramble průlet závěrečnou částí města, tak jsem to dal na druhý pokus.
Druhá úprava je ta, že jsem na každý bok dal tlačítko, aby mohly děti pořádně potrénovat na pinbaly.
Nakonec se vyplatilo, že jsem tehdy pořídil to schéma zapojení, protože když jsem vyndal první drát ze svorkovnice, tak jsem si až pak uvědomil, že nevím, kde vlastně byl. Takže jsem toho nechal a po vytištění schématu to další večer dodělal.
Chtělo by to popřesouvat do nějakého optimálnějšího rozložení, ale jak jistě chápete, nelze to uspěchat a další vylepšení bude zase za pár let. Kdyby to bylo úplně hotový a ideální, tak bych přišel o jednu ze svých zábav a to by byla škoda, že? :-)


Zpět   Úvodní strana   Další