Hardware a software

 
Úvod
Historie
Projekt
Rozhraní
Trackball
Joystick a tlačítka
Ovládací panel
Upgrade 2012
Upgrade 2013
Upgrade 2014
Upgrade 2015
Skříň
Dodělávky
Hardware a software
Cena
A co dál?
Odkazy

Monitor
Rozhodl jsem se pro monitor 19". Samozřejmě jsem otestoval i jednadvacítku. Jenže ty starší hry už nevypadají tak pěkně, vzhledem ke vzdálenosti, z jaké se do toho bude zírat. To je asi tak ze 60 cm a musí se to periferně pojmout. Musím dodat, že jsem to viděl v té avizované staré verzi MAME32(0.36) a se zaškrtnutým parametrem "Horizontal scan lines". A další důvod byl ten, že ty starší automaty měly podle mě také monitory devatenáctky.
Preferované zobrazení v novějších verzích (od verze 0.53), které je v neprokládaném režimu a s vyhlazenými hranami, vypadá opravdu pěkně, ale na monitoru 21" jsem to neviděl. Ale koho baví novější automatovky, kde i na originálním automatu je větší monitor, vražte tam klidně jednadvacítku.
Pak se nabízí alternativa s arcade monitorem. Ale o tom by člověk měl něco vědět a to já nejsem.

PC
Vybufetil jsem následující konfiguraci:
INTEL PENTIUM II-MMX 400 MHz, 96 MB RAM, 6 GB HDD, NVIDIA RIVA TNT2/TNT2 Pro, SOUND BLASTER 16

SW
W98 Druhé vydání, DirectX 6.1a
MAME32 verze 0.36 final
MAME32 0.53

Na nové verze M.A.M.E. je tenhle počítač nepoužitelný. Na ty staré verze to ale stačí a počítač to stíhá naprosto s přehledem.

Frontendů a verzí M.A.M.E. jsou spousty. Mezi ně samozřejmě patří i Emuxmame a Rotaxmame. Nebo si na níže uvedeném odkazu můžete vybrat upravenou verzi, pro různé operační systémy a s vlastním GUI, která vám nejvíc vyhovuje.

  http://www.mameworld.info/


Zpět   Úvodní strana   Další