Ovládací panel

 
Úvod
Historie
Projekt
Rozhraní
Trackball
Joystick a tlačítka
Ovládací panel
Upgrade 2012
Upgrade 2013
Upgrade 2014
Upgrade 2015
Skříň
Dodělávky
Hardware a software
Cena
A co dál?
Odkazy

Potřebuju nějaký dřevo. Než ho koupím, mrknu do sklepa, třeba tam něco najdu.
A vida, nějaký přebytečný police, které vypadají jako ty v kuchyňský lince, tak ty beru. A jako bočnice dám plaňky, co nám zbyly, když jsme dělali plot. Taky nějaký větší palubky jsem našel a hodily se na přední a zadní stranu.
Rozložení tlačítek jsem si vymyslel s ohledem na hry, který se budou hrát. Jde hlavně o test funkčnosti. Na díry pro tlačítka je potřeba vrták o průměru 28mm. Vyrobit otvor pro trackball byl největší problém. Bylo to pořád trochu šišatý, protože na to nemám pořádný nářadí. Chce to nějaký kulatý rámeček, který to schová. Stačilo se rozhlídnout ve sklepě a našel jsem plastovou větrací klapku, kterou jsem kdysi chytře nevyhodil. Když jsem na to čučel, tak jsem zjistil, že to jsou dva díly. Hodil se i hranatej rámeček, kterým to drží na baráku a do toho jsem posadil trackball, aby necestoval. Volím hlavně rozebíratelné spoje, člověk nikdy neví. Horní deska se odklápí, ten pant se jmenuje závěs šroubovací 90°. V obchodě jsem to našel s popiskem závěs klavírový a jak je vidět, lze ho použít i jinam než do klavíru.

Co bych udělal jinak.
Jestli budu rozmístění tlačítek někdy předělávat, to ukáže až čas. Pravděpodobně dám joystick dál od tlačítek a koupím rovnou černou dřevotřískovou desku a nemusím nic barvit. Vzít novou desku a vyvrtat to jinak je záležitost jednoho odpoledne. Taky myslím, že barva se bude loupat, protože nějaký zdrsňování či odmašťování neřeším. Nebo se na to dá samolepící tapeta, případně plexisklo.
Doma automat mít nemůžu, dostal jsem přísný zákaz. To chápu, děti by mě k tomu nepustily a žena chce mít klid. Takže jsem to odvezl k rodičům a umístil na stůl do bývalého dětského pokoje, kde je teď v podstatě skladiště a kde to brácha o víkendových návštěvách pořádně otestoval a gemil několik hodin. Dokonce si udělal osobák na Bomb Jackovi. To je jasný, při hraní na klávesnici se do toho člověk nemůže pořádně opřít a není to ta originální zábava.
Můžu říct, že to fachá na 100%. Výrobou jsem strávil asi 20 hodin včetně úpravy klávesnice. Dodávám, že to bylo v období od ledna do srpna 2004, takže tempo nic moc.
Automat jsem plánoval umístit u rodičů do zahradního domku a po několikatýdenním naléhání se mi dostalo odpovědi, že si tam ten "sajrajt na počítač" dát můžu. Tak sláva, základna nalezena a skříň postavím společně s bráchou, ať se taky pobaví. Když se o víkendu sejdeme a bude čas, budeme pokračovat.


Zpět   Úvodní strana   Další